Makaleler

Diz Ağrısı Tedavisi

Kronik diz ağrınız mı var?

Geleneksel ilaçlar artık yardımcı olmuyor mu? Geleneksel steroid enjeksiyonları artık etkili değil mi? Ağrı ilaçları sadece minimum rahatlama sağlıyor mu?

Steroidler harika ve güçlü bir anti-enflamatuar ilaçtır, ancak önemli sınırlamaları vardır ve nihayetinde uzun vadede hasara neden olurlar. Eklem boşluğuna yapılan birkaç enjeksiyondan sonra kıkırdak hasarının oluşmaya başladığı veya hemen hemen her zaman mevcut hasarı artırdığı bilinmektedir.

Steroidlerle yapılan geleneksel eklem enjeksiyonları iltihabı hızla azaltabilir. Ne yazık ki, steroidlerin eklem boşluğunda sadece enjeksiyonu takiben saatlerce kaldığını biliyoruz. Umarım birkaç hafta rahatlama sağlayacak kadar uzun kalırlar. Sonraki her enjeksiyon tipik olarak daha kısa sürede daha az etkili rahatlama sağlar. Ek olarak, şeker hastasıysanız, kan şekeri seviyeleriniz önümüzdeki birkaç saat içinde önemli ölçüde artacaktır.

Enjeksiyondan sonra eklem boşluğunun “yıkanması” sorunuyla mücadele eden harika bir geleneksel steroidin benzersiz bir formülasyonudur. Eşsiz formülasyonu, steroidin haftalar veya aylar arasında uzun süre salınmasına da izin verir. Birkaç hafta içinde yavaşça parçalanan ve dolayısıyla daha uzun süreli rahatlama sağlayan küçük küreler halinde “paketlenmiş” yaygın bir steroiddir. Ek olarak, küreler enjeksiyondan sonra eklem boşluğundan kaçamayacak kadar büyüktür. İlacın eklem boşluğuna gerçekten enjekte edilmesini sağlamak son derece önemlidir. Gerçekten eklemde olduğumuzu doğrulamak için xray ve xray boyası kullanıyoruz.

Hyaluronik asit eklem veya kıkırdak için toksik değildir, bu nedenle güvenle tekrarlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.